Konečně napadl sníh a děti vytáhly sáňky a brusle….alespoň ve výloze. Podívejte se na naši adventní výzdobu.
„Je libo kapra živého nebo zabít a vykuchat?“ Tak takto se bude ptát prodavač u kádě s kapry na vánočním tržišti.
Ze dřeva, balsy a MDF destičky jsem poslepovala stolek na zpracování kaprů. Jednotlivé díly jsem slepila lepidlem Perfect G. Toto lepidlo má několik výhod, díky kterým jsem si ho oblíbila. Schne podstatně rychleji než Herkules, takže nemusím čekat mezi jednotlivými kroky lepení. Po zaschnutí je tvrdé a průhledné, čímž zase předčí Pattex, který je bílý a lepené spoje tedy mohou být vidět. Perfect G se mi osvědčilo i na lepení balsy, která se jinak při použití Herkulesu začala kroutit. Perfect G má praktické balení s aplikátorem, takže nepotřebujete k nanášení prst ani štěteček.
V rámci příprav vánoční expozice ve výloze pustila jsem se do přípravy pouličního prodeje kaprů na vánoční stůl.
Kapříky jsem si vymodelovala z Fima, vytvrdila v troubě a nakonec natřela akrylovými barvami. V eshopu jsem pořídila podběráky a pustila jsem se do výroby kádě. Našla jsem si kalíšek odpovídající velikosti. Neměl by se směrem ke dnu příliš zužovat, aby se dal obložit dřevěnými špachtlemi bez mezer. Na obložení kalíšku jsem použila dřevěné špachtle koupené v lékárně, lepší by ale asi byly užší špachtle od ledňáčků. Špachtle jsem si nařezala na odpovídající délku a nalepila je na textilní pásek těsně vedle sebe. Při přiložení na kelímek jsem zjistila, že poslední špachtli musím zůžit, abych trefila přesně obvod kelímku. Pásek s nalepenými špachtlemi jsem přilepila na kelímek a zafixovala gumičkou. Po obvodu kádě jsem nalepila dva pruhy z provázku. Po zaschnutí lepidla jsem celou káď natřela hnědou akrylovou barvou. Do kádě jsem si rozmíchala Solid Water a ponořila kapry.
Dnes vám předvedu další proměnu panenky. Vzhledem k nastávající zimě jsem vytvořila bruslaře. Plastová figurka chlapce se pro bruslaře bude hodit, neboť díky čepici, šále a rukavicím prakticky nebude poznat, že je z plastu. Koukat mu bude jen část obličeje. Původní kalhoty jsem ponechala a z fleecu jsem ušila červený kabátek a modrou čepici, šálu a rukavice.
Z Fima jsem vymodelovala brusle – zvlášť boty a nože. Boty musí mít menší otvory, do kterých pak zasunu nohu. Nejdříve jsem dala do trouby vytvrdit nože bruslí. Ty jsem potom zapíchla do podrážky ještě měkkých bot a celé brusle dala vytvrdit do trouby. Po vychladnutí jsem brusle natřela černou akrylovou barvou a na nože jsem použila sříbrnou barvu.
Slabší povahy mi snad prominou, protože jsem skalpelem panáčkovi uřízla chodidla u kotníků. Na pahýly jsem nanesla trochu silikonového lepidla a nasunula na ně brusle.
Když jsem si pohrála s těžištěm, trochu panáčka předklonila a předpažila jsem mu ruce, tak panáček na bruslích i sám stojí. Pokud by nestál, musel by dostat hokejku jako třetí opěrný bod.
A teď ještě aby zamrzl rybník!
A na konec jsem si nechala zahradní lavičku.
Domov dělá stůl. Takže jdeme na to.