3D tisk

Vybavit domeček nábytkem je jedna věc, nic méně dokud nebude místnost vybavena drobnými doplňky denního použití, bude na vás působit jako showroom designového studia. Budete potřebovat mnoho drobných předmětů, kterými doplníte interiér tak, aby působil zabydleně. Mnoho z nich můžete nakoupit a radovat se nad dokonalostí detailů. Pokud jste vynalézaví a šikovní, můžete si hodně doplňků vyrobit sami. Stačí se jen dívat na malé předměty, kombinovat je a při troše představivosti můžete vytvořit originální miniaturu. Dobrou školou jsou v tomto ohledu stavebnice typu DIY (Do It Yourself), například řada kazet European Miniature Shop. Sama jsem si dvě stavebnice pořídila přes eshop www.tinydeal.com z Číny a s napětím jsem očekávala, jak nákup dopadne a co mi vlastně přijde. Na balíček jsem sice čekala déle než měsíc, ale trpělivost se vyplatila. Z hromádky různých korálků, drátků, látek, kroužků, papíru, dílů vyřezaných z hobry, plsti a dalších drobností, jejichž původní užití ani nedokážu odhadnout, jsem krok za krokem podle návodu sestavila miniaturní bar a obývák. Třešničkou na dortu je osvětlení těchto kazet, které z nich udělalo úžasnou dekoraci na zeď.  A na těchto stavebnicích jsem pochopila, jak jednoduše se dají vyrobit jednotlivé doplňky do domečku.

Ale teď se vrátím k původnímu záměru, o čem tento příspěvek má vlastně být. Je tu ještě jedna možnost: vytisknout si tyto drobnosti na 3D tiskárně. Asi není moc těch, kterým tato tiskárna zabírá místo na stole. S nadsázkou řečeno, jedná se o trysku, která podle připraveného plánku vykresluje vláknem polymeru prostorový objekt. Vrstvu po vrstvě tenkým vláknem roztaveného polymeru (většinou ABS) vrší jednotlivé vrstvy objektu. Na internetu jsou volně ke stažení programy na různé modely a např. na www.thingiverse.com   naleznete i mnoho doplňků pro domečky. Vyzkoušeli jsme pár kousků vytisknout a nafotili je.

 

Máte atypický rozměr okna či dveří a nemůžete sehnat plastový rám?

Vyrobíme vám ho na zakázku. Nakreslete nám, co potřebujete vytisknout, třeba přidejte fotku a hlavně popište rozměry.  My z vašeho návrhu vytvoříme trojrozměrný projekt a vytiskneme ho z ABS. Dostanete bílý/černý/šedý výrobek, který si nabarvíte podle svých představ.

Kolik vás to bude stát?

Cena je ze třech položek:

1. nakreslení trojrozměrného modelu, podle kterého tiskárna tiskne. Při tisku více stejných modelů se projektování počítá jen jednou.

2. hmotnost výrobku (1 g ABS = 2,20 Kč).

3. poštovné běžným způsobem

Okno na obrázku má 16g = 35,20 Kč a 100,- Kč je za nakreslení trojrozměrného modelu. Za jedno okno zaplatíte 135,20 Kč, ale za čtyři okna jen 140,80 Kč. Váš projekt si uložíme, takže v případě potřeby dotisknout další stejný výrobek už za projektování neplatíte.

dveře

Dřez vytištěný

Dřez kompletní

židle z 3D tiskárny

 

 

 

 

 

Dne 14.3.2015 nám Štěpánka napsala:

Tak dnes mi to vše přišlo (malá a velká okna a výloha obchodu) a jsem fakt
nadšenáááááááááááááááááááááá, jsem fakt ráda, že jsem Vás našla, a pomohli
jste mi realizovat můj malý svět, přesně podle toho, co jsem si nakreslila.
Bezvadné bylo, že jsme společně vše konzultovali, a nakonec i díky Vaší
trpělivosti mám přesně to co jsem chtěla . Všem Vás fakt doporučuji.  Štěpánka

zakázka 20150310_193516 zakázka 20150310_193605 zakázka20150310_193434

 

 

 

 

 

 

Galerie výrobků z 3D tiskárny

 

Sdílejte články
    4 Comments