Demoliční a zednické práce

Po delším váhání jsem překonala obavy, že domeček svým zásahem zničím, a odhodlala jsem se vzít do ruky nůž a pilku. První dloubance směřovaly ke schodišti. Lepidlo záhy povolilo a schody byly venku.  Mezi třetím a čtvrtým schodem jsem schodiště rozřízla, aby později vzniklo schodiště tvaru L. Víc práce mi dalo odstranit ze schodiště kousky nalepeného koberce a celé schody osmirkovat a natřít (akrylová barva Eternal mat odstínu slonová kost). Záměrně jsem nechala na schodišti vybroušená místa, aby působilo ošlapaně. Z překližky jsem vyřízla čtverec, který bude tvořit podestu mezi oběma díly schodiště. Ještě než tyto díly slepím, vyvrtám si na schody dírky na zábradlí. Pomýšlím na zábradlí z mosazného drátu, který jsem si vyhlídla v modelářských potřebách (mosazný drát průměru 2.5 mm, 36,- Kč).

Lišta nad okny budoucí kavárny byla původně nalepená šikmo, a tak jsem se ji pokusila nožem sloupnout. Šlo to snadno a tak jsem se rozhodla pokusit se sundat z čelní strany domu i ostatní lišty. To by mi mělo později usnadnit jejich broušení a natírání a pak i tapetování fasády.  Bohužel, ostatní lišty byly přilepené důkladněji, takže se některé nepodařilo odloupnout celé a část lepenky zůstala na fasádě. Nápisy „Kirbsters No 45“ vzaly za své pod ocelovým kartáčem brusky, smirkový papír dílo dokonal. Lišty dostaly tři vrstvy nátěru akrylovou barvou (matná tmavě zelená akrylová barva značky Eternal).

Okna, dveře, vnitřní stěny i stropy dostaly nový nátěr v odstínu slonové kosti. Z podlahy obýváku byl seškrábán nalepený koberec, který musí ustoupit drátům stropních světel z kavárny. Pro budoucí schodiště je potřeba zvětšit otvor v podlaze až do pravého zadního rohu, naopak kus podlahy je potřeba vlepit k přepážce mezi kuchyní a obývákem. Bohužel s pilkou se do domečku nevlezu a tak byla podlaha řezána plátkem z pilky, který bylo ještě potřeba ohnout. Po té, co jsme střídavě s manželem větší část otvoru vypižlali, vzpomněli jsme si na řezný kotouč, který se dá nasadit na malou ruční brusku. Takže příště už to bude snadnější 🙂

Většina nalepených tapet šla dobře odstranit, naštěstí byly přilepeny lepidlem na tapety, které se po navlhčení rozpouští. Stačilo tapetu potřít vlhkým hadrem a sloupnout. Přední fasáda i boky domu budou tapetovány, takže pouze zadní stranu domu jsem natřela tmavě zelenou barvou.

Aby střecha držela v otevřené poloze, byla připevněna podpěrka.

Nyní je hrubá práce na domě hotová a můžu začít plánovat světla, tapety a vybavení.

Sdílejte články

  3 thoughts on “Demoliční a zednické práce

  1. Dobry den,pani Zlato,moc se mi libi Vase prace na domecku.Jste velmi sikovna a zrucna i v pomerne narocnych pracich.Veci,ktere jste si sama vytvorila jsou moc pekne.Regal do pekarstvi je kouzelny i pecivo se vam moc povedlo.Ja vytvarim pecivo atd,z bile hmoty na vzduchu schnouci a nasledne maluji vodovkama a pak prelakovavam.Casto vzpominam na me detstvi,stravene o prazdninach u me babicky v Josefove a nejaky podobny obchudek z te doby bych si chtela vytvorit a to s ceskym napisem.Muj domek je delany tak,ze se s nim muze hrat,prestavovat nabytek a premistovat obyvatele a kazdou jednotlivou vec,vcetne zeleniny,ovoce,peciva si muzete vzit do ruky,pripadne dat do kosiku,nebo do tasky,v domku na stul atd.Nic neni lepene nebo fixovane,krome obrazu a zrcadel na zdi.To by tam jinym zpusobem vlastne neslo dat.takze to je tak trochu prekazka pro prestavovani,ale da se to v pripade prestavby pretapetovat.Preji Vam hodne uspechu v te krasne zalibe a budu se tesit na to az zverejnite dalsi fotografie z Vaseho dila.
   Michaela

   • Dobrý den,
    domečky s obchůdky nebo s hospůdkou jsou velmi atraktivní a žádané. Laškujeme s myšlenkou výroby vlastních domečků, ale rozhodně nechceme napodobovat anglické dollshouse. Rádi bychom našim zákazníkům nabídli i českou variantu domečku, inspirací nám budou Jižní Čechy a později snad dojde i na roubenku. Tak nám držte pěsti.

  2. Je to tak krasne , ze jsem vyhledala adresu te pani, co nam prodala ten domecek, a napsala jsem ji toto: Hi, I´ve bought your doll house few months ago. My sister got in love with it. I was wondering if you will be interesting to see what is happening with it. She makes for herself a big project. If you are interested, please visit our web http://www.dollhousemania.cz and follow BLOG. With best regards Darja.
   Uvidime, jestli odepise nebo se alespon mrke. Byl to puvodne jeji projekt a velice vypravela, jak ho vyrabela.

  Napsat komentář