Domček slečny Molly

Dobrý deň, pani Zlatka,

posielam zopár obrázkov bazárového domčeka, ktorý som u Vás kupovala na jar tohto roku. Bola to a stále ešte je veľká zábava a oddych pre mňa a zábava a hra pre moju mladšiu neterku, ktorá sa teší každej drobnosti, ktorá v ňom pribudne. Domček som na vašu radu elektrifikovala, vymaľovala, vytapetovala. Ešte mi zostáva podkrovie, kde bude kúpeľňa a maliarsky ateliér.
Veľa vecí v ňom som kúpila, veľa však aj vyrobila. A baví ma to čím ďalej tým viac 🙂

V kuchyni obloženie stien, chladničku, biele poličky, košík, metlu, nejaké to jedlo ako kura v rúre a sušienky na podnose, tiež ručne vyrobenom, medovníkový domček a medovníčky alebo zemiaky na doske s nožíkom.

V spálni podušky a deku na postel, obrazy a rámy, poličky, stoličku aj knižku (rodinný album s miniatúrnymi fotkami našej rodiny) a drobnosti pozháňala aj v bazárových starožitnostiach.

V pracovni tróni ručne vyrobený glóbus, na ktorý som veľmi pyšná :), stolička, polička, na nej krabička, mnohé knihy, 3-ramenný svietnik, obrazy, z toho niektoré mnou maľované, odfotené, zmenšené, vytlačené a zarámované. Tiež šabľa, čo je vlastne nafarbená koktejlová šablička na jedno-hubky 🙂 Alebo tiež motýle na stole, alebo mini ceruzky, ktorými sa dá písať…

A zatiaľ nakoniec obývačka, ktorú som vyzdobila vianočne. Tu som vyrobila zrkadlo, obrazy, vejár slečny Molly, stromček a na vianočných trhoch kúpila miniatúrny Betlehem, anjelikov a Mikuláša.

Dúfam, že sa vám bude doterajší výsledok páčiť.
S pozdravom a prianím krásnych nadchádzajúcich sviatkov vianočných
Martina z Bratislavy
Sdílejte články

  One thought on “Domček slečny Molly

  1. Dobrý večer paní Kováriková,

   jsem úplně dojatá z těch obrázků. Tají se mi dech nad všemi těmi detaily a i když jsem si obrázky pozorně prohlížela několikrát, vždycky jsem tam objevila ještě něco dalšího. Klaním se před vaší zručností. Ten glóbus, to je neuvěřitelné! Máte to tak věrohodně zařízené, zabydlené a je vidět, že v tomhle domečku se žije, že všechno to zařízení slouží svému účelu. Prostě fantastické! Odvedla jste obrovský kus práce, je vidět, že vás tento koníček úplně pohltil a máte oko a cit miniaturisty a především velmi šikovné ruce!

   Moc vám děkuji za fotky a chtěla bych vás poprosit o svolení, abych vašim jménem fotky zveřejnila na našem webu, v záložce „Vaše galerie“. Myslím, že vy jste z bazarového domečku udělala výstavní exponát a byla by škoda neukázat ostatním, jak mistrovsky jste zkombinovala vlastnoručně vyrobené doplňky, sběratelské úlovky z bazarů a starožitnictví a kupovaný nábytek.

   Přála bych si, aby se miniaturisté scházeli na našem webu a vyměňovali si zde své nápady, fotky, zkušenosti a tipy, abych příspěvky nepsala jenom já, ale právě ti, kteří propadli tomuto krásnému koníčku a rádi se podělí o své nápady. Zaregistrovaní uživatelé mají možnost posílat své příspěvky, které zveřejňuji v záložce „Vaše galerie“. Kéž by se zde jednou scházela komunita miniaturistů a vkládala sem své žhavé tipy 🙂 Máte-li ambice třeba napsat postup, jak jste si sama vyrobila třeba ten globus nebo něco jiného, budu moc ráda, časem se třeba přidá více domečkových modelářů 🙂

   Ještě jednou vám moc děkuji za překrásné a inspirující fotografie. Přeji vám, aby se vám dařilo, práce vám šla od ruky a aby vám tento koníček stále dělal velkou radost. Věřím, že brzy vám bude s výrobou miniatur pomáhat neteř.

   S pozdravem,

   Zlata Vrátníčková

  Napsat komentář