Archive | Květen 2016

Tržiště

Aby se výloha neokoukala, pravidelně v ní něco přibývá. Tentokrát jsem se zaměřila na pouliční život. Vedle pekařství s kavárnou vzniklo malé tržiště, kde má svůj stánek zelinářka, květinář a uzenář. Prostranství oživuje malá kašna, která láká děti ke hře. O přísun čerstvých zpráv se stará kamelot, tentokrát ale přináší smutné zprávy o ztroskotání Titaniku. Tyto zprávy však nechávají v klidu spát unaveného psa pod lavičkou.

Stánek s uzeninami

stánek s uzeninami 1

 

 

Na výrobu stánku jsem použila odřezky z  MDF desky a balsu. Boky stánku jsou polepené tapetou se vzorem dřevěných prken, na stříšce je nalpený kousek plátna. Uzeniny jsou vymodelované z bílého Fima a po vytvrdnutí natřené akrylovými barvami a lakem. Stánek bude součástí malého tržiště v naší výloze.

This entry was posted on 29.5.2016, in BLOG.

Test výrobku „Making waves“

Dnes pro vás otestuji produkt „Making waves“ na výrobu vodních prvků. Návod slibuje možnost vytvoření vodních prvků jako vln a zčeřené vody, dokonce vody stékající po svislé stěně.

Disperze má konzistenci bílého krému a štiplavý amoniakální zápach, který dámy dobře znají, pokud si barví vlasy. Rozhodně doporučuji si nejdříve vyzkoušet práci s disperzí nanečisto, na podložce a s nějakými bezcennými předměty, než použijete disperzi na svou miniaturu. Nachystejte si nějakou tyčinku na aplikaci a stříkačku.

Na skleněnou podložku jsem nejdříve nanesla kaňku disperze, abych se přesvědčila, jak rychle začíná tuhnout. Ukázalo se, že krémovitá konzistence pěkně drží tvar i vytvořené vlnky, ale po minutce už se moc nevyplatí do toho rýpat a vylepšovat to, neboť pěkné oblé tvary rychle zasychají a i když je kaňka stále bílá, tak na povrchu už je hustší škraloup a ten už drží tvar, takže byste ho celý shrnuli a potrhali. Pokud je třeba něco vylepšit, je lepší nechat první vrstvu zaschnout do průhledna a pak nanést novou vrstvu. Schnutí probíhá podobně jako u disperzního lepidla Herkules. Od krajů a nejtenčích ploch začíná disperze ztrácet bílé zbarvení a stává se průhlednou.

Kaňka schnula několik hodin, než byla úplně transparentní. Ze skleněné podložky už pak nešla sundat, takže pokud nanesete disperzi přímo na podlahu nebo stůl ve svém domečku, už ji neodstraníte. Zkusila jsem udělat ještě kaňku na kancelářské složce (euroobal). Ze složky šla pak loužička krásně sloupnout. Pokud tedy nechcete mít na stole rozlitou vodu napořád, vyrobte si loužičku bokem na kancelářské složce, po zaschnutí ji sloupněte a umístěte do domečku. Vrstvy disperze větší než 2 mm i po zaschnutí zůstaly mléčně zbarvené, což značně omezuje použití výrobku „Making  waves“ jen na drobné vodní prvky jako rozlitý nápoj, vlnky na hladině a tenký proud vody.

Zahradní fontána kombinuje stojatou i tekoucí vodu, takže využiji oba produkty – „Making waves“ i „Solid water„. Vytvořit tenký proud vody vytékající z chrliče fontány se nejprve zdálo být nemožné, protože se vlákno disperze „Making waves“ vytlačené z injekční jehly vždy přetrhlo. Už jsem si chtěla pomoci kouskem silonu, který bych nalepila mezi chrlič a dno fontány, a na něj bych hmotu „Making waves“ nanesla, ale nakonec se přece jen podařilo natáhnout vlákno i bez opory silonem.  Po zaschnutí prvního vlákna jsem ještě nanesla další, aby byl proud vody z chrliče silnější. Po úplném zaschnutí proudu vody jsem dno fontány vylila dvousložkovou pryskyřicí „Solid water“ pro vytvoření hlubší průzračné stojaté vody. Po úplném vytvrzení (1 den) jsem pomocí  disperze „Making waves“ vytvořila na hladině kolem proudu vody  kruhové vlnky .

This entry was posted on 23.5.2016, in BLOG.

Test výrobku „Solid water“

Rozhodla jsem se pro vás otestovat produkt „Solid water„. Jedná se o dvousložkovou pryskyřici, pomocí které naplníte vodou jezírka, pítka a kašny, nádoby, umyvadla a vany. Hodí se pro stojaté vodní prvky.

V balení najdete dvě lahvičky: resin (pryskyřice) a hardener (vytvrzovací činidlo). Resin a hardener se míchají v poměru 2:1. Není třeba s přípravou směsi spěchat, vytvrzování je vskutku pomalé a tak je na místě obě složky dobře promíchat, dokud ze směsi nezmizí „žilkování“. Pokud jsou pro vaši aplikaci bublinky nežádoucí, míchejte velmi opatrně. Intenzívním mícháním vnesete do směsi bublinky, kterých už se těžko zbavíte, na nápoj sody ale bublinky patří. Promíchanou směs jsem vlila do nádob s naloženými prsty a očima (jedná se o výrobek do Strašidelného domu).

Zkusila jsem Solid water nabarvit na červeno, použila jsem velmi malé množství akrylové barvy, kterou jsem vmíchala do připravené směsi. Červenou směs jsem vlila do skleničky a ozdobila brčkem a plátkem citrónu, druhou skleničku jsem naplnila a po té položila do kaňky na tácek (z víčka od piva) a nechala nápoj trochu vytéct. Po vytvrzení je pryskyřice úplně tvrdá a hlavně pevně přilepená, takže už ji neodstraníte. Vytvořila jsem tedy ještě jeden rozlitý nápoj, ale tentokrát jsem loužičku se skleničkou nechala schnout na kancelářské složce (euroobalu), ze které jde po vytvrzení sklenička s celou loužičkou sloupnout. Pokud chcete tedy „mobilní“ rozlitý nápoj nebo louži, vytvořte si ji mimo domeček na kancelářské složce a po vytvrzení ji sloupněte a umístěte do domečku.

Další aplikací, kam Solid water použiji, bude kašna. Zde už se ale neobejdu bez dalšího produktu – „Making waves“ na vytváření vody v pohybu, ale o tom v dalším příspěvku.

Solid water 1 Solid water 2

 

This entry was posted on 16.5.2016, in BLOG.