Test výrobku „Making waves“

Dnes pro vás otestuji produkt „Making waves“ na výrobu vodních prvků. Návod slibuje možnost vytvoření vodních prvků jako vln a zčeřené vody, dokonce vody stékající po svislé stěně.

Disperze má konzistenci bílého krému a štiplavý amoniakální zápach, který dámy dobře znají, pokud si barví vlasy. Rozhodně doporučuji si nejdříve vyzkoušet práci s disperzí nanečisto, na podložce a s nějakými bezcennými předměty, než použijete disperzi na svou miniaturu. Nachystejte si nějakou tyčinku na aplikaci a stříkačku.

Na skleněnou podložku jsem nejdříve nanesla kaňku disperze, abych se přesvědčila, jak rychle začíná tuhnout. Ukázalo se, že krémovitá konzistence pěkně drží tvar i vytvořené vlnky, ale po minutce už se moc nevyplatí do toho rýpat a vylepšovat to, neboť pěkné oblé tvary rychle zasychají a i když je kaňka stále bílá, tak na povrchu už je hustší škraloup a ten už drží tvar, takže byste ho celý shrnuli a potrhali. Pokud je třeba něco vylepšit, je lepší nechat první vrstvu zaschnout do průhledna a pak nanést novou vrstvu. Schnutí probíhá podobně jako u disperzního lepidla Herkules. Od krajů a nejtenčích ploch začíná disperze ztrácet bílé zbarvení a stává se průhlednou.

Kaňka schnula několik hodin, než byla úplně transparentní. Ze skleněné podložky už pak nešla sundat, takže pokud nanesete disperzi přímo na podlahu nebo stůl ve svém domečku, už ji neodstraníte. Zkusila jsem udělat ještě kaňku na kancelářské složce (euroobal). Ze složky šla pak loužička krásně sloupnout. Pokud tedy nechcete mít na stole rozlitou vodu napořád, vyrobte si loužičku bokem na kancelářské složce, po zaschnutí ji sloupněte a umístěte do domečku. Vrstvy disperze větší než 2 mm i po zaschnutí zůstaly mléčně zbarvené, což značně omezuje použití výrobku „Making  waves“ jen na drobné vodní prvky jako rozlitý nápoj, vlnky na hladině a tenký proud vody.

Zahradní fontána kombinuje stojatou i tekoucí vodu, takže využiji oba produkty – „Making waves“ i „Solid water„. Vytvořit tenký proud vody vytékající z chrliče fontány se nejprve zdálo být nemožné, protože se vlákno disperze „Making waves“ vytlačené z injekční jehly vždy přetrhlo. Už jsem si chtěla pomoci kouskem silonu, který bych nalepila mezi chrlič a dno fontány, a na něj bych hmotu „Making waves“ nanesla, ale nakonec se přece jen podařilo natáhnout vlákno i bez opory silonem.  Po zaschnutí prvního vlákna jsem ještě nanesla další, aby byl proud vody z chrliče silnější. Po úplném zaschnutí proudu vody jsem dno fontány vylila dvousložkovou pryskyřicí „Solid water“ pro vytvoření hlubší průzračné stojaté vody. Po úplném vytvrzení (1 den) jsem pomocí  disperze „Making waves“ vytvořila na hladině kolem proudu vody  kruhové vlnky .

Sdílejte články
    This entry was posted on 23.5.2016, in BLOG. Bookmark the permalink.