Test výrobku „Solid water“

Rozhodla jsem se pro vás otestovat produkt „Solid water„. Jedná se o dvousložkovou pryskyřici, pomocí které naplníte vodou jezírka, pítka a kašny, nádoby, umyvadla a vany. Hodí se pro stojaté vodní prvky.

V balení najdete dvě lahvičky: resin (pryskyřice) a hardener (vytvrzovací činidlo). Resin a hardener se míchají v poměru 2:1. Není třeba s přípravou směsi spěchat, vytvrzování je vskutku pomalé a tak je na místě obě složky dobře promíchat, dokud ze směsi nezmizí „žilkování“. Pokud jsou pro vaši aplikaci bublinky nežádoucí, míchejte velmi opatrně. Intenzívním mícháním vnesete do směsi bublinky, kterých už se těžko zbavíte, na nápoj sody ale bublinky patří. Promíchanou směs jsem vlila do nádob s naloženými prsty a očima (jedná se o výrobek do Strašidelného domu).

Zkusila jsem Solid water nabarvit na červeno, použila jsem velmi malé množství akrylové barvy, kterou jsem vmíchala do připravené směsi. Červenou směs jsem vlila do skleničky a ozdobila brčkem a plátkem citrónu, druhou skleničku jsem naplnila a po té položila do kaňky na tácek (z víčka od piva) a nechala nápoj trochu vytéct. Po vytvrzení je pryskyřice úplně tvrdá a hlavně pevně přilepená, takže už ji neodstraníte. Vytvořila jsem tedy ještě jeden rozlitý nápoj, ale tentokrát jsem loužičku se skleničkou nechala schnout na kancelářské složce (euroobalu), ze které jde po vytvrzení sklenička s celou loužičkou sloupnout. Pokud chcete tedy „mobilní“ rozlitý nápoj nebo louži, vytvořte si ji mimo domeček na kancelářské složce a po vytvrzení ji sloupněte a umístěte do domečku.

Další aplikací, kam Solid water použiji, bude kašna. Zde už se ale neobejdu bez dalšího produktu – „Making waves“ na vytváření vody v pohybu, ale o tom v dalším příspěvku.

Solid water 1 Solid water 2

 

Sdílejte články
    This entry was posted on 16.5.2016, in BLOG. Bookmark the permalink.